Vítejte u mne Usmívající se
Největším štěstím v životě člověka je vědomí,že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.

Pálení žáhy

28. září 2010 v 14:09 | výběr z knihy-ZLATÁ POKLADNICE DOBRÝCH RAD |  minirady na různé nemoci


Pálení žáhy a co proti tomu

Mnozí lidé trpí pálením žáhy a nevěnují této chorobě, nebot je to skutečně stav chorobný dosti pozornosti.Kdo se jen trochu obírá studováním nemocí zvzvláště žaludečních,brzy pozná že je tato obtížná nemoc začátkem dalších nemocí.
A nechá-li se to zastarati, mohou se z tohoto stavu vyvinout ty nejhorší žaludeční nemoci s velmi špatnými konci.
Pálení žáhy se projevuje pocitem slaného pálení, které vystupuje ze žaludku až do úst.
Jindy zase dochází i ke kyselému pálení a říhání, lidově řečeno -krkání.
Obyčejně se proti tomu podnikne to, co člověk viděl u jiných neb slyšel, že je to dobré.
Takže se jde do lékárny koupí se jedlá soda ta se rozpustí v trošce vody půl lžičky až celá lžička spolkne se to a pacient má blažené vědomí, že je všechno v nejlepším pořádku.

Nebo se koupí nějaký preparát který obsahuje zase jen tu obyčejnou jedlou sodu, jenže spojenou s práškovým cukrem a vtlačenou do pilulek.

Jedlá soda přináší skutečně úlevu. Jedlá soda nebo-li kyselý uhličitan sodný (Natrium bicarbonicum) způsobí v žaludku, že se žaludeční kyselina, jíž při pálení žáhy je přebytek chemicky spojí s natronem, zatím co se v prášku obsažená kyselina uhličitá uvolní a říháním (krkáním ze žaludku odchází.Tato okamžitá úleva svádí lidi k nesprávné domněnce, že si mohou pravidelným užíváním jedlé sody pálení žáhy vyléčiti.

Je tedy nutno působiti jak na odstranění žaludečních štáv, tak i na příčinu jejich tvoření

Ještě nikdo se tímto užíváním nevyléčil ! Úleva je jen okamžitá, leč tvoření kyselin v žaludku pokračuje vesele dále, takže se pálení žáhy s krutou neúprosností dostaví zase. Užívání sody je takzvaným léčením příznakovým.

Léčí se příznak choroby, leč kořen chorobného stavu žaludečního hospodářství zůstává nedotčen. Je to zrovna takový nesmysl, jako když má někdo špatnou krev a následkem toho vyrážku, kterou léčí mastí.Vyrážku na chvíli zahojí, leč krev zůstane stejně špatná a vyrážka se objeví znovu. Nějakým mazáním nelze krev vyčistiti, ošetřováním následků zůstane příčina nedotčena. Tak je tomu i s tím pálením žáhy.
Je tedy nutno působit jak na odstranění žaludečních štáv, tak i na příčinu jejich tvoření.
Vyzkoušel jsem znamenitý prostředek, který odnímá ze žaludku přebytečné kyseliny, je to prostředek jednoduchý a dokonce je to výživná a snadno stravitelná potravina.
Jsou to ovesné vločky.Tyto vločky se jí během dne po troškách suché a syrové, vždycky asi tak dvě až čtyři lžíce. Dobře se rozžvýkají a ničím nezapíjejí, aby v žaludku do sebe vsály přebytečnou kyselinu, která se pak vylučuje přirozenou cestou střevem.

                           opis z uvedené knihy na začátku  BEZ ZÁRUKY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akeygon Akeygon | E-mail | 6. února 2013 v 10:48 | Reagovat

Tak tahle moudrá rada popírá, co bylo předtím řečeno. Kyseliny se stále vesele tvoří, akorát je z těla nedostanu chemicky neutralizací sodu, ale nechám je nacucnout do vloček. Tvorbě kyselin zabraňuje pokud vím helicid, ale jsou zde další rizika spojená s jeho užíváním.

2 Karol Karol | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 15:50 | Reagovat

Já mám zase problém se zácpou, jím hodně jogurty, ale to nepomáhá. Užívá tu někdo chlorellu, respektive účinky chlorella jestli na vás měla příznivý vliv http://www.bonobono.cz/clanek/8-chlorella-jako-doplnek-stravy.html

3 verca verca | 21. ledna 2015 v 20:03 | Reagovat

[2]: Já ne ani nevím že existuje mám spíš opačné problémy :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama